Paznokcie Żel

Przedłużanie Paznokci Metoda żelowa UV

Jest to metoda światło utwardzalna

żel na naturalną płytkę

Polecany zwłaszcza w przypadku osób, które wolą naturalne paznokcie, dodatkowo mają problem z łamliwością płytki i chciały by ją wzmocnić, oraz zabezpieczyć przed urazami typu pęknięcia, złamania oraz rozdwajanie się płytki.

żel na tips

Tutaj szczególnie polecane są żele 1-fazowe samopoziomujące się. Metoda ta pozwala na dosyć spore przedłużenie płytki jednak nie powinno ono przekroczyć 2/3 naturalnej długości płytki. Warto zastosować tipsy dobrego producenta.

żel na formę (szablon)

Dla wymagających klientek, chcących uzyskać piękny kształt przedłużonego paznokcia, lub osób o niestandardowych wymiarach płytki uniemożliwiającym dobranie oraz odpowiednie dopasowanie tipsa. W tej metodzie musimy posłużyć się żelami o gęstej konsystencji i nałożyć je na specjalne szablony. Ta metoda wymaga bardzo dużej wprawy oraz doświadczenia osoby wykonującej taki rodzaj przedłużania.

Zaletą metody żelowej jest delikatny i naturalny wygląd przedłużanych paznokci.

Metoda ta jest szczególnie polecana osobom o delikatnym i eleganckim wizerunku, oraz prowadzących spokojny tryb życia (zwłaszcza zawodowego), gdyż paznokcie żelowe są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne niż na przykład paznokcie akrylowe. Dla każdej osoby pracującej w biurze zalecane są natomiast tipsy akrylowe, gdyż materiał ten jest twardszy i bardziej odporny na niszczenie niż żel.

Paznokcie Akryl

 

Przedłużanie Paznokci Metoda Akrylowa

Obok żelowej jest jedną z popularniejszych metod przedłużania paznokci. Tak samo jak żel ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedyne co na pewno można stwierdzić to fakt że daje ona większe możliwości niż metoda żelowa.

Wykonanie akrylu polega na łączeniu płynu z proszkiem bezpośrednio na pędzelku oraz naniesienie powstałej w ten sposób masy na płytkę, tipsa lub szablon, oraz uformowanie pędzelkiem w odpowiedni sposób zanim akryl zdąży zastygnąć.

Metoda ta ze względu na swoją twardość rewelacyjnie sprawdza się w przypadku paznokci obgryzionych nie tylko jako odpowiednie zamaskowanie defektów płytki, ale również jako metoda pozwalająca oduczyć się dalszego obgryzania.

Nie można nie wspomnieć o akrylowym zdobieniu w postaci ozdób 3D (trójwymiarowych wypukłych) czyli kwiatuszków, listków itp. To jest właśnie to, co daje tak dużą możliwość artystycznego "wyżycia się", a co zarazem jest tak bardzo efektowne. Takie małe akrylowe cudeńka robią duże wrażenie na klientkach salonów manicure.

Popularność tych zdobień szalenie wzrasta w okresie wiosenno - letnim również w postaci akrylowego pedicure. Idąc dalej, można powiedzieć że nie ma tego czego nie dało by się zrobić z akrylu.W zależności od żądanego efektu, mogą to być zdobienia mniej wypukłe, tworzone bezpośrednio na ukształtowanym wcześniej paznokciu akrylowym lub bardzo wypukłe, wręcz wyrastające z paznokcia. Bardzo wystające ozdoby należy wykonać odrębnie a następnie w preferowany sposób umieścić na paznokciu.
Akryl można również zastosować w przypadku deformacji płytki, w celu zamaskowania nieodpowiedniego kształtu i ukształtowanie nowego - wręcz idealnego paznokcia