Ciekawe

kryteria wyboru stroju kąpielowego

Choć te wakacje z powodu pandemii będą bardzo różnić się od poprzednich, to wiadomo, że gdzieś wyjedziemy. Dlatego warto już teraz pomyśleć o stroju kąpielowym. Mamy czas, by spokojnie zastanowić się nad jego wyborem.

Strój jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest posiadanie obu typów. Kostiumy kąpielowe dwuczęściowe doskonale nadają się do opalania na plaży. Większa część ciała jest odsłonięta i można złapać piękną opaleniznę zarówno na brzuchu, jak i na plecach. Raczej nie jest wskazany do pływania, ponieważ podczas energicznych ruchów może odsłonić zbyt wiele. W przypadku strojów kąpielowych rozmiar stanika i majtek trzeba dobierać osobno.

Kostiumy kąpielowe jednoczęściowe mają bardziej uniwersalny charakter. Bardzo dobrze nadają się do pływania na otwartych akwenach i na basenach. Można także się w nich opalać, ale trzeba mieć świadomość, że brzuch zostanie blady. Po powrocie nie będzie można ubrać króciutkiego topu.

Materiał

Jeżeli chcemy, by strój kąpielowy ładnie prezentował się przez cały sezon, a może nawet dwa, to musi być on wykonany z materiału dobrej jakości. Powinien być elastyczny, nie może ulegać odkształceniom i przyjemny dla ciała. Kolory muszą być trwałe, odporne na promienie słoneczne i działanie chloru. Najczęściej do produkcji strojów kąpielowych i bielizny wykorzystuje się włókno bambusowe, wiskoza, modal, micromodal jako materiały naturalne. Z materiałów syntetycznych najpopularniejsze są mieszanki poliamidu, poliestru i elastilu (w różnych proporcjach) powszechnie znane pod nazwą mikrofibry i Lycry®.

Kolory

Kolor kostiumu to nie tylko kwestia mody i ogólnego wyglądu. Dzięki zestawieniu odpowiednich kolorów można odpowiednio modelować sylwetkę. Najczęściej stosuje się połączenie wstawek w tym samym kolorze, ale w różnych odcieniach. Jasne wstawki z boku zdecydowanie wyszczuplą talię. Takich trików jest znacznie więcej.

Typ sylwetki

Dobrze dobrany kostium, to kostium dobrany do typu sylwetki. Idealne proporcje ciała zdarzają się bardzo rzadko. Za duży lub za mały biust, szersze biodra, małe wcięcie w talii to najczęściej występujące mankamenty. Niektóre osoby z tego powodu rezygnują z zakładania kostiumu kąpielowego. To bardzo duży błąd, bo dobrze dobrane kostiumy potrafią te niedoskonałości doskonale zniwelować.

Wiele sklepów oferuje kostiumy kąpielowe nie tylko w standardowych rozmiarach i krojach. Bardzo często można znaleźć specjalne stroje dla amazonek po mastektomii, dzięki temu nie zostają wykluczone z korzystania z uroków letniego wypoczynku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.