Dom i Wnętrze

Mycie okien bez smug – to jak najbardziej możliwe!

Kolejny raz podchodzisz do mycia okien, jednak ten proces jest dla Ciebie zbyt czasochłonny, a efekty nigdy nie są zadowalające i zastanawiasz się, w jaki sposób robią to profesjonaliści? Wszystko kończy się w taki sposób, że okna myjesz tylko raz lub dwa razy w roku na Święta, a jednak dobrze byłoby robić to przynajmniej raz w miesiącu, ponieważ na szybach zbiera się duża ilość kurzu i pyłu z zanieczyszczeń, zwłaszcza jeśli mieszkamy w dużym mieście. Mycie okien jest ważną kwestią, która wpływa na walory estetyczne naszego domu. Powinniśmy robić to częściej, jeśli w domu mamy dzieci, alergików lub jeśli często zapraszamy gości.

Duże przesuwne szyby w drzwiach balkonowych to zdecydowanie reprezentatywna część naszego domu i często znajdują się one na wprost od drzwi wejściowych. Zadbajmy o to, aby zawsze były czyste i zachęcały do wejścia. Jeśli w domu nie mamy firanek, warto myć okna częściej niż od święta, bo widać na nich wszystkie smugi, odciski palców dziecięcych oraz kurz. Na szczęście są sprawdzone sposoby, aby mycie okien było szybkie i efektywne. Przetestuj i zobacz, że nie jest to takie trudne.

Domowe sposoby na mycie okien wykorzystywane przez nasze babcie

Najlepszy sposób na mycie okien tak by błyszczały się zachęcająco to domowa mieszanka wody z octem. Ocet świetnie czyści różnego rodzaju powierzchnie, jest ekologiczny, antybakteryjny i bezpieczny dla naszych maluchów. Jeśli nie lubimy zapachu octu, nie musimy się przejmować, bo bardzo szybko wyparowuje zwłaszcza na świeżym powietrzu przy otwartych szybach. Dobrze wykorzystywać zamiast ściereczek dziecięcych pieluszek tetrowych lub zrobić sobie samemu szmatkę ze starej koszulki bawełnianej. Okna myjmy ruchami poziomymi, aby dokładnie widzieć, gdzie jeszcze zostają smugi. Do polerowania, zamiast ręczników papierowych najlepiej użyć gazety, która pozwoli uzyskać na szybie efekt lustra. Skorzystajmy też z pomocy specjalnej myjki elektrycznej, która pomoże ściągnąć wodę z szyby, wtedy nie będziemy musieli się gimnastykować przy polerowaniu.

Innym bardzo dobrym sposobem jest pomoc firmy sprzątającej https://moppy.pl/sprzatanie-uslugi-sprzatajace/mycie-okien, która zdecydowanie zna się na rzeczy. Takie rozwiązanie jest dobre, gdy mamy do umycia kilka pięter w domu lub w firmie i samemu robilibyśmy to prawdopodobnie przez kilka dni. Najważniejsze to nie odkładać mycia okien na później tylko cieszyć się porządkiem i miłymi zapachami we wnętrzu. Jeśli będziemy myć okna częściej, poczujemy się na co dzień tak jakby były już Święta.