Dom i Wnętrze

Na co należy zwracać uwagę decydując się na prefabrykowane ściany betonowe?

Jeszcze kilka lat temu materiały pochodzące z prefabrykacji wykorzystywane były przede wszystkim w budowie obiektów przemysłowych. Dziś sytuacja wygląda już zupełnie inaczej, bowiem coraz częściej stosuje się je w budowie domów jednorodzinnych (używając między innymi prefabrykowanych ścian betonowych).

Prefabrykowane ściany betonowe – o czym należy w tym przypadku pamiętać?

Prefabrykowane ściany z betonu, dzięki swoim licznym zaletom stają się rozwiązaniem coraz bardziej popularnym, a tym samym coraz powszechniej wykorzystywanym. Jest to szybki sposób na postawienie budynku solidnego, a przy tym o zróżnicowanej formie (prefabrykaty do idealny materiał dla architektów, dający im mnóstwo konstrukcyjnych możliwości).

Decydując się jednak na tego rodzaju rozwiązanie w budowie należy mieć na względzie fakt, że przeważającej ilości przypadków prefabrykaty nie mogą być obrabiane (cięte, zmieniane pod względem kształtu czy faktury itp. Dlatego też należy wszystko starannie przemyśleć jeszcze przed złożeniem zamówienia na gotowe elementy do budowy. Źle dobrane prefabrykowane ściany wiążą się poniesieniem dodatkowych kosztów, często dość wysokich.

Budowa i montaż ścian prefabrykowanych

Betonowe ściany prefabrykowane, w zależności od potrzeb mogą charakteryzować się bardzo zróżnicowaną budową. Ścinany w formie gotowej zbrojnej przegrody są szybkie i proste w montażu. Jest też wiele innych typów, znacznie bardziej złożonych pod względem konstrukcyjnym i połączonych ze sobą przy pomocy specjalnego zbrojenia. Niezależnie jednak od tego, jaka forma prefabrykowanej ściany zostanie wykorzystana należy pamiętać o zabetonowaniu przestrzeni pomiędzy nimi, w efekcie czego powstanie jednolita i harmonijna konstrukcja.

Prefabrykowane ściany betonowe są niezwykle proste i szybkie w montażu – idealne dla wszystkich tych, którym zależy na szybkim, ale jednocześnie solidnym postawieniu budynku w stanie surowym. Choć wygląda to idealnie pojawia się jedna, ale dość znacząca trudność. Otóż montaż prefabrykowanych ścian betonowych wymaga zastosowanie specjalistycznego ciężkiego sprzętu. Przy braku odpowiednich warunków na budowie mogą pojawić się także generujące znaczące koszty problemy z transportem prefabrykatów na budowę. Dlatego decydując się na skorzystanie z tego typu materiałów inwestor musi nie tylko przygotować dobry dojazd na budowę, ale i umożliwić swobodne manewry ciężkim sprzętem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.