Dom i Wnętrze

Narożnik do salonu – znajdź najlepszy model!

Jednym z najważniejszych elementów salonowej aranżacji bez wątpienia jest narożnik. To właśnie meble tapicerowane są ozdobą kompozycji oraz funkcjonalnym umeblowaniem służącym domownikom oraz gościom. Wbrew pozorom kupno odpowiedniego narożnika nie jest najłatwiejszym zadaniem. Aby najświeższy nabytek jak najlepiej służył przez wiele lat, należy starannie wybrać mebel, zwracając uwagę na jego funkcjonalność, zastosowane materiały, estetykę. Czym kierować się podczas zakupów? Sprawdź!

Stylowy i trwały narożnik – jaka tapicerka?

W sklepach meblowych znajdziemy ogrom różnorodnych narożników obitych materiałami o zróżnicowanych właściwościach. Aby narożnik nienagannie się prezentował pomimo codziennego użytkowania, nie pękał, nie mechacił się i nie przecierał, wybierz model pokryty wysokiej jakości, grubą tapicerką. Wśród najchętniej wybieranych wariantów wyróżnić możemy tkaniny szenilowe, modny welur oraz mikrofazę o antyalergicznych właściwościach. Alternatywą dla miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów jest wymagająca starannej pielęgnacji skóra lub jej tańsza wersja – skóra ekologiczna.

Rodzice małych dzieci lubiących płatać figle oraz właściciele czworonogów powinni ze szczególną uwagą wybierać tapicerowane meble. Jasne, trudne do czyszczenia tkaniny nie zdadzą w tym przypadku egzaminu.

Komplet wypoczynkowy ozdobą salonu

Pamiętaj o tym, że  narożnik pełni w salonie funkcję nie tylko praktyczną, ale również dekoracyjną. Meble powinny idealnie współgrać z dominującym stylem. Ważne jest, aby kanapa nie była zbyt duża i nie przytłaczała kompozycji, optycznie zmniejszając pokój.

Narożnik dodatkowym łóżkiem

Wybierając narożnik, warto postawić na model z rozkładaną konstrukcją, dzięki której szybko zmienisz kanapę w wygodne łóżko. Nowoczesne modele zapewniają komfort porównywalny z tym, jaki daje spanie na najlepszym materacu.