Dom i Wnętrze

Nowoczesna kuchnia w kawalerce

Niewielkie kawalerki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, szczególnie w dużych i średnich miastach. Niewielki metraż nie jest już problemem – architekci przekonują, że nawet kawalerka może być zaprojektowana gustownie i ciekawie. Wśród problemów związanych z urządzaniem kawalerek na pierwszym miejscu stoi kuchnia. Jak ją zaprojektować?

Mały nie znaczny mniej funkcjonalny

Niewielkie kuchnie w kawalerkach wydają się nam mało funkcjonalne i klaustrofobiczne? Już nie – dzięki odpowiednim kolorom i deseniom stworzymy wnętrze ciekawe dla oka i niezwykle funkcjonalne, w którym codzienne gotowanie będzie przyjemnością – mówią pracownicy firmy rega-meble.pl. Istotny jest dokładny projekt kuchni i określenie wszelkich elementów problematycznych: skosów, wnęk, nierówności. Z pewnością pomocny może okazać się doświadczony architekt, który wskaże nam możliwości i nietuzinkowe rozwiązania, które warto wykorzystać w takiej przestrzeni. Niewielkie kuchnie to wyzwanie, ale również szansa na stworzenie oryginalnej przestrzeni użytkowej, której widok będzie nas cieszył każdego dnia.

Jak urządzić niewielką kuchnię?

Podstawą jest rozplanowanie elementów i dobór kolorów. Większość firm meblarskich zaproponuje nam wykonanie kuchni na wymiar. Oznacza to, że powierzchnia ścian zostanie wykorzystana do maksimum, aby zapewnić nam odpowiednią ilość szafek, półek, skrytek. W niewielkich kuchniach kolory grają kolosalne znaczenie. Kuchnia nie musi być urządzona w jasnych kolorach, istotne jest jednak aby kolory i desenie współgrały ze sobą i tworzyły zwartą koncepcję. Ciekawym przykładem może być połączenie grafitowych szafek stojących oraz szafek wiszących z frontami w dekorze głębokiego dębu. Dekor frontów powinien być dopasowany do koloru blatu roboczeg