Zdrowie i Uroda

Po jakim czasie widać efekty HIFU?

Zabieg medycyny estetycznej, jakim jest lifting HIFU, umożliwia uzyskanie wieloaspektowych rezultatów w zakresie ujędrnienia skóry i jej uelastycznienia. Do jego przeprowadzenia wykorzystywana jest nowoczesna technologia, której celem jest zainicjowanie w tkankach procesu regeneracji i odbudowy włókien kolagenowych, jak i wzmocnienie skóry. Wykorzystanie w trakcie całej procedury energii cieplnej ma właściwości liftingujące, dlatego metoda ta stosowana jest w modelowaniu twarzy bez konieczności użycia skalpela. Na czym polega ta metoda zabiegowa? Jak przebiega i po jakim czasie widoczne są pełne efekty liftingujące?

Czym jest zabieg HIFU?

Jednym z zabiegów medycyny estetycznej, który stosuje się w celu odmłodzenia własnego wizerunku, jest HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Cała procedura polega na ukierunkowywaniu na obszar zabiegowy zintensyfikowanej, skupionej wiązki fal ultradźwiękowych, która w wyniku podgrzewania tkanek doprowadza do ich obkurczenia i skrócenia włókien kolagenowych w skórze. Jednocześnie powstawanie niewielkich uszkodzeń przyczynia się do wzmożenia produkcji elastyny. Cała procedura bazuje na tkankach głębokich, dzięki czemu regeneracja i odbudowa nie ma wyłącznie charakteru powierzchownego. Sam naskórek pozostaje nienaruszony w trakcie zabiegu.

 

Dzięki zwiększonej produkcji wspomnianych białek tkanki łącznej poprawie ulega gęstość struktury skóry, co z kolei prowadzi do jej lepszego uelastycznienia i ujędrnienia.

Jakie są rezultaty wykonania HIFU?

Zabieg HIFU stosuje się na twarz, szyję i dekolt. Coraz częściej można jednak spotkać się z zastosowaniem tej procedury w przypadku walki z nadmierną tkanką tłuszczową, likwidacją cellulitu i modelowaniem sylwetki. W zależności od potrzeb, z jakimi pacjent zgłasza się do kliniki, zabieg ten może pomóc w złagodzeniu zmarszczek, poprawie owalu twarzy, uniesieniu brwi, zminimalizowaniu widoczności przebarwień, zmniejszeniu podbródka i chomiczków, czy lepszym zarysowaniu linii żuchwy przez jej wyszczuplenie. Jest to metoda, która rekomendowana jest osobom pragnącym subtelnie wymodelować sylwetkę i jednocześnie poprawić jakość głębszych warstw skóry.

Kiedy można spodziewać się efektów zabiegu?

Zabieg medycyny estetycznej, jakim jest HIFU, jest metodą przynoszącą widoczne rezultaty stopniowo. Zaraz po przeprowadzeniu całej procedury można zaobserwować pierwsze efekty stymulacji tkanek. Łagodnie zaczerwieniona skóra staje się delikatniejsza w dotyku i jędrniejsza. W ciągu kilku następnych miesięcy po zabiegu zachodzą w niej natomiast procesy regeneracyjne, które przyczyniają się do budowy nowych włókien kolagenowych i produkcji elastyny. Skóra ulega zagęszczeniu, ujędrnieniu, uelastycznieniu i uniesieniu. 

 

Jeśli natomiast chodzi o efekty wyszczuplające, rozbijaniu i uszkadzaniu poddawane są komórki tłuszczowe, które następnie ulegają wchłonięciu i wydaleniu przez organizm wraz z pozostałymi produktami ubocznymi zachodzących procesów metabolicznych.

 

Czas, jaki potrzebny jest do uzyskania i oceny ostatecznych rezultatów, to około dwa miesiące. U niektórych jednak wspomniane procesy mogą zachodzić wolniej, co spowoduje wydłużenie się okresu oczekiwania na finalny efekt.

Jak często powtarzać zabieg, by utrzymać efekty HIFU?

Należy zaznaczyć, iż zabieg HIFU przynosi oczekiwane rezultaty, jednak wymaga systematyczności i powtarzalności. Zdarza się, że w przypadku niewielkich zmian wystarcza jeden zabieg. Ponownie przystąpić można do całej procedury po około trzech miesiącach. Cały zabieg zajmuje maksymalnie 30 minut, a po wszystkim pacjent może powrócić do pracy i swoich codziennych obowiązków.

 

Wszelkie ustalenia są jednak kwestią indywidualną, dlatego przed przeprowadzeniem zabiegu konieczna jest konsultacja w Klinice Novoderm w Łodzi. Rozmowa służy ustaleniu, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu i omówieniu szczegółów HIFU. Jeśli masz pytania dotyczące zabiegu, skontaktuj się z nami telefonicznie i umów się na wstępną wizytę z lekarzem medycyny estetycznej.