Zdrowie i Uroda

Rodzaje staników sportowych dla kobiet

Niektóre elementy sportowej odzieży dla kobiet są nieco ważniejsze od innych. Takim akcesorium jest stanik sportowy, bez którego kobiety nie powinny uprawiać sportu. Jest on niezwykle ważny dla utrzymania zdrowych i jędrnych piersi. Bez wybrania dobrze dopasowanego stanika sportowego kobieta naraża swoje piersi na ryzyko rozciągania, do którego chyba żadna z nich bezpośrednio nie chciałaby się przyczynić. Jak wybrać odpowiedni stanik sportowy i jakie są ich rodzaje?

Rodzaje staników sportowych dla kobiet

 

Wybór odpowiedniego rodzaju stanika sportowego jest bezpośrednio skorelowany z dobraniem właściwego rozmiaru. Bowiem staniki sportowe zostały tak zaprojektowane, aby dobrze dopasowały się do piersi różnorodnej wielkości. I tak wyróżnia się:

-Stanik sportowy kompresyjny; jest on najbardziej podstawowym typem stanika sportowego, który przeznaczony jest dla kobiet posiadających mniejsze piersi – przykładowo z miseczką typu A. Wkłada się bardzo prosto – przez głowę. Nie posiadają zaawansowanych technologicznie elementów. Zasada kompresji jest tutaj w pełni wystarczająca.

-Stanik sportowy z oddzielnymi miseczkami; jest on nieco bardziej zaawansowanym typem stanika niż stanik sportowy kompresyjny. Ze względu na swoje właściwości i budowę jest w stanie przyciągać do klatki piersiowej każdą pierś z osobna. Dzięki temu każda z nich posiada nieco większe wsparcie i poprawioną amortyzację. Przeznaczony dla kobiet z biustem średniej wielkości (przykładowo miseczką typu B).

-Stanik sportowy z oddzielnymi miseczkami i pasem regulującym; jest on bardzo podobny do poprzednika jednak posiada jeszcze jeden dodatek. Oprócz oddzielnego docisku każdej piersi z osobna posiada jeszcze bas regulujący dodatkowo podtrzymujący piersi na swojej pozycji. Przeznaczony dla kobiet z największym biustem.

Podsumowanie

 

Jak widać istnieją różne rodzaje staników sportowych na rynku odzieżowym. Dzięki temu każda kobieta może wybrać ten, który najbardziej odpowiada specyfice jej ciała. Warto dodać, że powinno stawiać się na sprawdzone marki, które tworzą odzież z najlepszych materiałów.