Ciekawe

Ubezpieczenie samochodowe – OC, AC, Assistance

Chcąc jak najlepiej zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem konieczne jest wybranie odpowiedniego ubezpieczenia. Poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC możemy dodatkowo dokupić ubezpieczenia takie jak assistance czy AC, aby na drodze czuć się jeszcze pewniej. Czym różnią się od siebie te ubezpieczenia? Jakie propozycje mają dla nas towarzystwa ubezpieczeniowe? Warto przyjrzeć się ich ofercie z bliska!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego jest zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwala na pokrycie kosztów szkód wyrządzonych przez nas na drodze – może to dotyczyć zarówno kolizji drogowych, jak i wypadków z udziałem pieszych czy też rowerzystów. Wysokość ubezpieczenia OC wynika z wielu aspektów: naszego stażu jako kierowców, wieku i marki samochodu. Na wysokość ubezpieczenia wpływają również posiadane przez nas zniżki. Ciekawostką jest to, że coraz więcej rowerzystów również wykupuje ubezpieczenie OC, które pozwala im na pokrycie szkód wyrządzonych z ich powodu w czasie jazdy samochodem.

Assistance i Autocasco

Dodatkowe ubezpieczenia samochodowe, takie jak assistance czy autocasco pozwalają kierowcom na większy komfort w czasie użytkowania samochodu. Autocasco pozwala na odzyskanie pieniędzy w efekcie kradzieży samochodu czy też opłacenie naprawy ich samochodu po kolizjach czy wypadkach. Wysokość autocasco zależy również od wielu zmiennych, ale polisę możemy dopasowywać do własnych potrzeb – mówią pracownicy marki beesafe.pl.

Assistance to usługa, która doskonale sprawdza się w przypadku osób codziennie korzystających z samochodu. Assistance komunikacyjny obejmuje pomoc dla kierowcy i pasażerów np. w przypadku awarii samochodu. Pomoc assistance może polegać na odholowaniu samochodu do najbliższego warsztatu, odtransportowanie pasażerów i kierowcy do najbliższego hotelu, opłacenie ich pobytu.