Zdrowie i Uroda

W poszukiwaniu metod na elastyczną i jędrną skórę

Przebarwienia, zmarszczki czy piegi dla wielu z nas są problemem, który skutecznie psuje nam humor. Faktem jest, że nasza twarz to nasza wizytówka – pragniemy więc, by skóra twarzy prezentowała się nienagannie i promiennie. Wraz z wiekiem stan skóry ulega pogorszeniu – wynika to nie tylko z zanikającego kolagenu, ale też sposobu życia, diety czy środowiska w jakim przebywamy. Czy możliwe jest przywrócenie sprężystości skóry?

Dlaczego nasza skóra traci blask?

Nasza skóra narażona jest na szereg czynników zewnętrznych i wewnętrznych o negatywnym skutku. Brak sprężystości i przesuszenie to wynik nie tylko braku kolagenu, ale również nieodpowiedniej diety i braku odpowiedniego nawilżania organizmu. Zmarszczki to efekt nie tylko starzenia się skóry – ich powstawanie przyspieszają nałogi takie jak palenie tytoniu. Zły wygląd naszej skóry może być również wynikiem przebytych chorób, takich jak trądzik, który pozostawia po sobie szpecące blizny.

Jak dbać o skórę kompleksowo?

Chcąc zachować świeżość skóry twarzy jak najdłużej powinniśmy działać na wielu płaszczyznach. Podstawą jest zawsze odpowiednia dieta bogata w witaminy i mikroelementy. Każdego dnia powinniśmy wypijać przynajmniej 2 litry naturalnej wody mineralnej, aby skóra była odpowiednio nawilżona od wewnątrz. Poprzez dobrane kosmetyki zapewnimy skórze ochronę.

Szukając metod na skuteczną walkę ze zmarszczkami czy przebarwieniami warto zwrócić uwagę na nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej – mówią specjaliści z firmy shar-pol.pl. Specjalistyczne kliniki zaproponują nam zabiegi z użyciem wiązki światła, która penetruje skórę od wewnątrz, nagrzewa ją i inicjuje procesy produkcji kolagenu. Poprzez zastosowanie zabiegów fotoodmładzania skóra szybciej się regeneruje, a dotychczasowe, szpecące zmiany są zminimalizowane.