Dom i Wnętrze

Wanny prostokątne do niewielkich łazienek

Podczas urządzania domu lub mieszkania, jednym z bardzo istotnych elementów wyposażenia łazienki jest wanna lub prysznic. Jakie są zalety prostokątnej wanny w domu?

Wygoda użytkowania dla dużych i małych

Wanny prostokątne zapewniają wysoki komfort kąpieli zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Możliwość odpoczynku w wannie wypełnionej wodą po ciężkim dniu pracy z pewnością doceni każdy dorosły. Dzieci z chęcią oddadzą się zabawie w wodzie po całym dniu pełnym wrażeń.

Prostokątne wanny zazwyczaj pasują rozmiarem do większości osób dorosłych, co zapewnia dużą wygodę podczas kąpieli. Każdy człowiek o przeciętnym wzroście jest w stanie wziąć przyjemną i wygodną kąpiel, bez konieczności kulenia się.

Dodatkową wygodą w przypadku wanny jest fakt, że można w niej swobodnie poleżeć, czego w żadnym stopniu nie zapewnia prysznic. Taka forma relaksu po ciężkim dniu może sama w sobie stanowić formę terapii.

Do małej łazienki – wanny prostokątne czy prysznic?

Choć prysznic jest rozwiązaniem, które zajmuje niewiele miejsca, niestety nie pozwala również na skorzystanie z dobrodziejstwa kąpieli. Osoby, które szczególnie lubią wieczorny relaks w wannie pełnej piany powinny zdecydować się na wannę.

Dużym problemem może być niewielki rozmiar łazienki i brak porozumienia co do wyboru: prysznic czy wanna. Na szczęście, nowoczesne wanny prostokątne zapewniają możliwość wzięcia prysznica. Wystarczy zamontować przy suficie specjalną kurtynę (co nie wiąże się z dużym kosztem) lub zainwestować w nieco droższe rozwiązanie, pozwalające na zamykanie wanny w podobny sposób jak zamyka się kabinę prysznicową. W ten sposób można pozwolić sobie na komfort korzystania z wanny lub prysznica w zależności od potrzeby i chęci w danym dniu.

Rozmaite rozmiary

Producenci starają się wychodzić naprzeciw potrzebom różnych grup osób. Dlatego też stworzyli proste wanny bez żadnych dodatkowych udogodnień w rozmaitych wymiarach. Możliwe jest zatem zmieszczenie wanny nawet w niewielkiej rozmiarowo łazience.

Prostokątną wannę bardzo łatwo można zmieścić w rogu pomieszczenia, a jej kształt sprawia, że ustawienie wokół niej mebli lub innych sprzętów łazienkowych nie jest zbyt utrudnione. Dzięki temu, taka standardowa wanna odnajdzie się nawet w niedużej łazience. W takiej sytuacji wystarczy zdecydować się na nieco mniejszą wannę o wąskich brzegach – w ten sposób zajmie ona możliwie mało miejsca, zostawiając niezbędną na inne sprzęty przestrzeń.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wanny prostokątne https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.