Dom i Wnętrze

Jaki kolor mebli kuchennych wybrać?

Pięknie zaaranżowana kuchnia to wnętrze, w którym przebywa się z przyjemnością. Szukając inspiracji na niebanalne kuchnie, zwracajmy uwagę nie tylko na same bryły meblowe, ale również na kolorystykę, detale. Jakie kolory są obecnie najmodniejsze podczas aranżowania kuchni?

Butelkowa zieleń w stylisty retro

Butelkowa zieleń to prawdziwy hit aranżacyjny ostatnich lat. Kolor ten nawiązuje do zieleni lasu – wprowadza do pomieszczeń harmonię, naturę. Zielone meble kuchenne to przede wszystkim styl retro oraz mid modern century. Decydując się na meble kuchenne w tej kolorystyce, warto postawić też na elementy z przeszkleniami. Dzięki nim bryła kuchenna nabierze optycznej lekkości.

Granat – ponadczasowy kolor dla różnych stylów

Granat to bez wątpienia jeden z chętniej wybieranych kolorów do kuchni. jego największą zaletą jest fakt, że doskonale komponuje się z innymi kolorami: czernią, bielą, złotem, brązem, beżem. Granat może być podstawą aranżacji kuchni retro, jak również kuchni w stylu nowoczesnym czy minimalistycznym. Granatowe fronty kuchenne rewelacyjnie prezentować się będą w zestawieniu z litym drewnem czy dekorami imitującymi naturalne drewno.

A może pudrowy róż?

Niebanalna kolorystyka w kuchni może okazać się jej największym atutem. Wśród nowoczesnych i ciekawych propozycji na kolorową kuchnię, warto wspomnieć o meblach w kolorze pudrowego różu. Taki kolor wspaniale prezentować się będzie w aranżacjach glamour. Pudrowy róż wystarczy uzupełnić o złote uchwyty do szafek czy też złote dodatki. Świetnym rozwiązaniem okaże się w takiej kuchni wykorzystanie moty kamienia – mogą być to stylizowane kafle ścienne lub też blat. Pudrowy róż będzie również świetnie prezentować się w opcji retro. Taka kuchnia z pewnością będzie zachwycać każdego.