Ciekawe

Nowy parasol ogrodowy – na co zwrócić uwagę?

Wiosna to czas prac ogrodowych. Aby w pełni cieszyć się latem, warto starannie skompletować wszystkie elementy wyposażenia. Ważną częścią aranżacji jest parasol przeciwsłoneczny – element pozwalający komfortowo wypoczywać w ogrodzie w upalne dni. Wybierając konkretny model, lepiej nie zdawaj się na przypadek. Jaki parasol wybrać, aby zyskać solidną ochronę i w pełni cieszyć się latem? Sprawdź!

Parasole ogrodowe z regulacją

Chwiejące się pod wpływem wiatru, małe parasole odchodzą do lamusa. W modnych ogrodach ich miejsce zajmują duże, solidne modele z czaszami o imponujących wymiarach. Wytrzymałe parasole z centralnymi lub bocznymi masztami zacieniają nawet najbardziej rozbudowany zestaw mebli tarasowych, chronią przed przelotną mżawką i szkodliwym promieniowaniem UV. Impregnowana tkanina z filtrem nie traci swojej barwy pomimo ekspozycji na ostre słońce. Innowacyjne parasole wyposażone są w zaawansowane mechanizmy regulacji. Za pomocą prostych w obsłudze systemów możesz zmieniać kąt nachylenia czaszy i obracać ją o 360 stopni, bez konieczności przesuwania całego urządzenia.

Nowoczesne parasole są dopracowane nie tylko pod kątem funkcjonalnym, ale również estetycznym. Ciekawie uzupełniają kompozycję, stanowiąc jej dekorację.

Dodatkowe funkcje

Obecnie dużą popularnością cieszą się parasole z wbudowanym oświetleniem (tego typu modele znajdziesz między innymi na stronie https://gardenspace.sk/zahradne-slnecniky). W innowacyjnych parasolach po wewnętrznej stronie montowane są listwy LED. Energooszczędny system zapewnia fenomenalny efekt wizualny. Po włączeniu oświetlenia światło tłumione przez czaszę subtelnie rozlewa się po ogrodzie, tworzą romantyczną aurę.