Biznes

Sprawa rozwodowa – jej przyczyny i skutki

W ostatnich latach ilość spraw rozwodowych w polskich sądach znacząco wzrosła. Wg danych GUS już co trzecie małżeństwo ulega rozpadowi, czego przyczyną mogą być różnice nie do pogodzenia, jak również niewierność małżeńska. Wiele małżeństw rozpada się przed piątą rocznicą ślubu! Jak poradzić sobie ze sprawą rozwodową? Jak zachować się w sądzie? Czy obecność adwokata jest niezbędna?

Rozwód na naszych warunkach

Sprawa rozwodowa wbrew pozorom nie dotyka tylko samych małżonków – zaangażowani są w nią pośrednio również dzieci, osoby bliskie, przyjaciele. Rozpad związku małżeńskiego niesie za sobą daleko idące konsekwencje w naszym życiu. Jeśli podczas małżeństwa nie doczekaliśmy się potomstwa, a wspólny majątek jest niewielki może okazać się, że decyzja o rozwodzie zapadnie w ciągu 1-2 rozpraw. Pomocny może okazać się mediator, który wspólnie z małżonkami ustali warunki ugody i wspólnie podzielą zgromadzony majątek. Jeśli para przed ślubem podpisała intercyzę sprawa rozwodowa będzie jeszcze prostsza.

Rozwód w obecności adwokata

Kiedy sprawa rozwodowa jest skomplikowana zasadne okaże się zatrudnienie doświadczonego adwokata – mówią specjaliści z kancelarii adwokat-katowice.info.pl. Zadaniem adwokata będzie przede wszystkim dokładne zapoznanie się z nasza sprawą i bezstronna ocena naszej sytuacji. Kolejnym krokiem może być wskazanie możliwości prawnych, które możemy wykorzystać w sądzie. Adwokat podpowie nam, jakie kroki prawne powziąć, aby uzyskać oczekiwane efekty i cele w sądzie. Jeśli zdecydujemy się na pomoc adwokata w sądzie ma on reprezentować nasze interesy i działać w naszym imieniu, np. poprzez składanie wniosków i reprezentowanie nas w sądzie. Adwokat powinien dbać o nasze dobre imię i zmierzać do obranych przez swojego klienta celów.