Ciekawe

Czy ubezpieczenie szkolne to dobra inwestycja?

Bezpieczeństwo, zdrowie i dobre samopoczucie dziecka to bez wątpienia najważniejsze kwestie dla każdego rodzica czy opiekuna. Starając się jak najlepiej opiekować dzieckiem, warto wybrać ubezpieczenie, które pozwoli na lepszą ochronę podopiecznego. Ubezpieczenie szkolne to opcja, którą warto rozważyć! Jak działa taka forma polisy?

 

Ubezpieczenie szkolne – czy chroni wyłącznie w czasie pobytu w szkole?

Codzienne wyjścia do szkoły, ale też wypady weekendowe, wakacje poza miejscem zamieszkania – każdy dzień dla dziecka jest pełen wyzwań i przygód. Aby odkrywanie świata było bezpieczne, rekomenduje się wykupienie ubezpieczenia dla dziecka. Ubezpieczenie szkolne to rozwiązanie niezwykle praktyczne – ubezpieczeniem takim można objąć dzieci od momentu narodzenia, aż do ukończenia dwudziestego roku życia. Ubezpieczenie szkolne działa więc nie tylko w szkole, ale też w przedszkolu czy szkole średniej. Ubezpieczenie szkolne to całodobowa ochrona, która obejmuje dziecko nie tylko podczas pobytu w szkole – polisa ta ważna jest cały rok, chroni dzieci podczas zabaw poza domem, wyjazdów wakacyjnych. W formie podstawowej ubezpieczenie szkolne gwarantuje wypłatę środków finansowych w razie uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku, ale też w wyniku poniesionej śmierci.

 

Ubezpieczenie szkolne w formie rozszerzonej

Ubezpieczenie szkolne może być rozszerzone zgodnie z wolą opiekuna lub rodzica. Rozszerzony zakres ubezpieczenia znacząco poprawia komfort, np. w trakcie trudnej rekonwalescencji. Ubezpieczenie szkolne może zostać rozszerzone np. o świadczenia dzienne z tytułu krótkotrwałej niezdolności do nauki, która jest skutkiem nieszczęśliwego wypadku. Rozszerzenie ubezpieczenia pozwala także na zwrot kosztów rehabilitacji dziecka, poniesionych na skutek nieszczęśliwego wypadku.