Ciekawe

Wirtualne monety w celach charytatywnych

Technologia blockchain związana jest z kryptowalutami. W pierwszej kolejności z Bitcoinem, a teraz z kolejnymi propozycjami, których wartości są różne. Czy ktoś jednak mógłby powiedzieć, że blockchain software development sprawi, iż kryptowaluty będą kiedyś wykorzystywane w celach charytatywnych?

Givepact dla non-profit

Pierwszym dowodem na to, że kryptowaluty wykorzystywane są właśnie w innym, niż inwestycyjne celu, jest 10clouds community x Givepact – Web3 to Support Nonprofits. Założycielami tej platformy jest dwójka przyjaciół, którzy postanowili stworzyć coś, co przekieruje działania organizacji non-profit na zupełnie inny poziom. Do współpracy zaprosili m.in. firmę 10Clouds, która zapewnia takie usługi, jak blockchain application development. Każda organizacja non-profit może zgłosić się do Give Pact ze swoimi dokumentami. Jeżeli przejdzie ona pozytywną weryfikację, zostanie ona dołączona do platformy Givepact. Darczyńcy będą mogli przekazywać datki przy pomocy wirtualnych monet oraz swoich portfeli inwestycyjnych.

BitGive i inne

Należy jednak wiedzieć, że blockchain development pozwolił na stworzenie innych projektów, których celem jest działanie charytatywne. Mowa tutaj m.in. o BitGive, które powstało w 2013 roku, dzięki Connie Gallippi. Kolejna firma, która nakłania do tego, aby móc przekazywać darowizny w BTC na całym świecie, na różne cele charytatywne. 

Blockchain Charity Foundation od Binance i Give Crypto od Coinbase to kolejne dwa przykłady projektów, które chcą, aby wirtualne monety działały dla dobra innych osób. To fakt, ich głównym celem (kryptowalut) jest osiągnięcie dużych zysków. Ale przecież można ze spokojem pomyśleć o tym, aby dzielić się tym z bardziej potrzebującymi. 

Dobre blockchain development services pomogły stworzyć wiele ambitnych projektów o charakterze non-profit. Wśród nich można wymienić Kopalnię Charytatywną, Cudo Darowizn. Kopalnia współpracuje z webinarem. Cudo to aplikacja desktopowa i mobilna. Dzięki nim można pozyskać fundusze, jakie na bieżąco przekazywane są na cele charytatywne.

Dobrze, że kryptowaluty zostały wykorzystane w tak szczytny sposób. Tym bardziej, że ludzie naprawdę zarabiają na nich naprawdę duże pieniądze. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości takich projektów będzie jeszcze więcej. Tak, aby różnego rodzaju organizacje non-profit nie miały problemu z tym, aby pozyskać fundusze na swoje działania w szczytnym celu.