Zdrowie i Uroda

Twoje usta są zbyt wąskie? Kwas hialuronowy może to zmienić

Powiększanie ust to zabieg, którego popularność już dawno wykroczyła poza środowisko gwiazd i celebrytów. Ten prosty i szybki zabieg medycyny estetycznej dostępny jest dziś dla każdego. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pozwala skorygować zbyt wąskie lub asymetryczne usta. Jego działanie jest mało inwazyjne i bezpieczne dla organizmu. Co warto wiedzieć na temat powiększania ust kwasem hialuronowym?

Wskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg, z którego chętnie korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Estell Senator w Warszawie podstawowym wskazaniem są zbyt małe i wąskie wargi. Zabieg zalecany jest również osobom, u których występują asymetrie twarzy. Usta tracą swój atrakcyjny wygląd wraz z wiekiem – starzenie się organizmu sprawia, że nawet kształtne wargi przestają być jędrne i stają się zbyt cienkie. Wokół nich pojawiają się zmarszczki. Powiększanie ust kwasem hialuronowym to dobry pomysł w każdym z tych przypadków.

Na czym polega powiększanie ust?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg iniekcyjny wykonywany przez lekarza. Poprzedzony jest konsultacją, podczas której omawiane są oczekiwania Pacjenta. Dobierając ilość kwasu hialuronowego oraz kształt ust, lekarz bierze pod uwagę anatomię twarzy oraz oczekiwane efekty. Preparat do wypełniania ust ma postać usieciowaną – w tej formie jest bardziej odporny na rozkład enzymatyczny, a efekt wypełnienia w tkankach skóry utrzymuje się dłużej.

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym jest stosunkowo szybki i mało inwazyjny. Wykonywany jest po zastosowaniu znieczulenia w postaci kremu lub znieczulenia stomatologicznego. Następnie w czerwień wargową zostaje wstrzyknięty kwas hialuronowy. Zazwyczaj jednorazowo podaje się nie więcej niż 0,5-1 ml preparatu. Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany podskórnie za pomocą bardzo cienkiej igły lub kaniuli. Na koniec lekarz delikatnie masuje obszar zabiegowy, aby równomiernie rozprowadzić preparat pod skórą.

Podczas zabiegu, mimo znieczulenia, można odczuwać pewien dyskomfort, np. wrażenie rozpierania. Powiększanie ust może początkowo wywołać zaczerwienienie oraz obrzęk. To normalna i naturalna reakcja na podanie wypełniacza. Objawy te można złagodzić chłodnymi okładami oraz preparatami zaleconymi przez specjalistę.

Jakich efektów można się spodziewać po powiększeniu ust?

Efektem zabiegu kwasem hialuronowym jest nie tylko powiększenie ust, ale też redukcja asymetrii i poprawa ich kształtu. Wypełniacz poprawia kondycję skóry wokół ust, ujędrnia wargi oraz intensywnie je nawilża. Efekt powiększania ust utrzymuje się nawet 12 miesięcy. Czas utrzymywania się kwasu hialuronowego w organizmie zależy od indywidualnych predyspozycji.

Dla wzmocnienia i utrwalenia efektów należy pić duże ilości wody, co ułatwia wiązanie kwasu hialuronowego w tkance. W ciągu doby po wykonaniu zabiegu należy wstrzymać się od palenia papierosów, spożywania alkoholu i podróży samolotem. Cały czas trzeba też dbać o właściwe nawilżenie skóry ust oraz przez pierwsze dni po zabiegu – unikać wysiłku fizycznego.

Zabiegi iniekcyjne z użyciem kwasu hialuronowego powinny być wykonywane przez doświadczonych lekarzy. Wejdź na stronę www.findbeauty.expert.com, gdzie znajdziesz listę zaufanych klinik medycyny estetycznej.