Dom i Wnętrze

Filtrowanie wody kranowej z użyciem dzbanka

Filtrowanie wody kranowej jest niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem, które stosuje coraz większa ilość osób. Najlepsze jest to, że do poprawnego filtrowania wody wystarczy jedynie dobry dzbanek filtrujący wodę oraz dopasowane filtry, przez które przepływa woda kranowa. W trakcie przepływania wody przez wnętrze filtra dochodzi do procesu oczyszczania wody polegającego na zbieraniu różnorodnych zanieczyszczeń.

Jakie zanieczyszczenia zbiera filtr do wody kranowej?

 

Filtr wody do dzbanka jest kompleksowym akcesorium gospodarstwa domowego, które zbiera z wody różnorodne zanieczyszczenia. Do takich zanieczyszczeń zalicza się między innymi cząsteczki chloru, które realnie pogarszają jakość wody kranowej. Nikt nie lubi pić wody chlorowanej – czy to prosto z kranu czy w postaci kawy bądź herbaty. Chlor potrafi zepsuć nawet najlepszy napój zimny bądź gorący. Dlatego filtrowanie wody jest tak ważne. Węgiel aktywny zawarty w strukturze dzbanka ma możliwości do wyłapywania cząsteczek chloru sprawiając, że zamiast trafiać do szklanki/bidonu zamykane są w strukturze filtra. Jedyne o czym należy pamiętać to regularna wymiana filtrów wody do dzbanków. Jest to związane z ograniczonymi możliwościami filtra do procesu oczyszczania, które w najpopularniejszych modelach wynoszą około 150 litrów wody.

Chlor nie jest jedynym zanieczyszczeniem, które uprzykrza picie wody kranowej. Znajdują się tutaj również metale ciężkie czy pestycydy również pogarszające jakość wody kranowej. Wszystkie dostają się do wody z gleby bądź z rur wodociągowych. Mogą one pochodzić nawet z procesu oczyszczania rur, które zarządcy wodociągów wykonują regularnie.

Podsumowanie

 

Jak widać filtrowanie wody jest bardzo skutecznym i efektywnym procesem pozwalającym na uzyskanie dobrej jakości wody za niską cenę. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej ludzi decyduje jest na zakup dzbanka filtrującego wodę wraz z kompatybilnymi filtrami. Takie akcesoria można kupić w każdym sklepie z działem AGD.