Zdrowie i Uroda

Kreatyna od 7nutrition  

Kreatyna to związek, który nie powinien być obcy dla żadnej osoby czynnie uprawiającej sport i pracującej nad swoją sylwetką, inna jej nazwa to kwas β-metyloguanidynooctowy. Jest powszechnie suplementowana w diecie od lat 90. XX wieku. Dużą popularność zdobyła także w Polsce. Kreatyna magazynowana jest w wątrobie i stamtąd trafia do komórek mięśni, gdzie produkuje wysokoenergetyczne związki. Dzięki temu mięśnie są na tyle doładowane, że mogą wytrzymać dłuższy i bardziej wyczerpujący trening. Same ćwiczenia są również bardziej przyjemne, ponieważ organizm mniej się męczy. Kreatyna to związek chemiczny, który pełni w organizmie bardzo ważną rolę. Z jednej strony odpowiada za wzrost komórek mięśniowych, z drugiej strony dostarcza niezbędnej do treningów energii. Kreatyna dostępna jest pod wieloma postaciami np. proszku, kapsułek, a nawet batonów i gum.

Znacznie kreatyny dla osób pracujących nad dwoją sylwetką

 

Kreatynę w postaci odżywki można zakupić jako jabłczan kreatyny lub monohydrat. Obie substancje pozwalają skutecznie zbudować masę mięśniową, wykonywać efektywniejszy trening i mieć więcej energii. Należy jednak pamiętać, że poprawa nie następuje natychmiast, a jest wynikiem regularnego przyjmowania preparatu. Kreatyna pobudza wytwarzanie ATP, odpowiedzialnego za magazynowanie energii i dostarczanie jej do komórek. Badania dowiodły, że kreatyna pomaga skutecznie odbudować mięśnie po treningu, dzięki czemu organizm nie tylko szybciej dochodzi do siebie, ale także jest w stanie szybciej zbudować większą masę mięśniową. Wśród zalet kreatyny wymieniane są jeszcze zwiększone dostarczanie energii, co sprawia, że trening może być dłuższy, efektywniejszy i trudniejszy. Dzięki kreatynie można zwiększyć ilość serii czy powtórzeń w poszczególnych ćwiczeniach, aby skuteczniej pracować nad wybranymi partiami ciała.

 

Kreatyna 7Nutrition TCM Creatine 500g dla kulturystów i sportowców

 

W ofercie marki 7Nutrition znajduje się wiele suplementów diety i odżywek, które pomagają w budowaniu masy mięśniowej, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi całego organizmu. Jednym z polecanych produktów jest kreatyna TCM Creatine 500g 7Nutrition polecana szczególnie osobom ćwiczącym na siłowni. Produkt jest w pełni bezpieczny – posiada wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty dopuszczające preparat do spożycia. Kreatyna 7Nutrition w proszku jest łatwa do przygotowania, wystarczy jedynie zmieszać ją z wodą w odpowiednich proporcjach. Kreatyna w formie odżywki nie posiada kalorii, ani białka, węglowodanów czy też tłuszczy. W swoim składzie ma jedynie jabłczan kreatyny i taurynę. Produkt  TCM Creatine 500g 7Nutrition nie posiada żadnego smaku i zapachu, dzięki czemu można go łączyć z posiłkami. Ponadto nie jest wzbogacony o żadne sztuczne konserwanty i dodatki, stosowane przez niektórych producentów. Nie zaleca się stosowania kreatywny bezpośrednio przed treningiem i po treningu ze względu na możliwe wystąpienie trudności z syntezą cukru. Można ją jednak spożywać rano, także w dni bez treningu.