Zdrowie i Uroda

Jak wykonać paznokcie akrylowe?

Są różne metody wykonywania zdobień paznokci. Teraz ostatnio popularna stała się metoda akrylowa zdobienia paznokci. Ta metoda dedykowana jest szczególnie kobietom, które mają łamliwe paznokcie.

Słów kilka o tej metodzie

Paznokcie akrylowe są to naturalne paznokcie, które są przedłużane akrylem. Akryl jest to proszek, który sam się utwardza. Taki proszek daje możliwość wymodelowania paznokcia i jemu porządnego kształtu. Manicure akrylowy jest trwały oraz mocny. Również tym proszkiem można ukryć ślady po obgryzaniu, nierówną płytkę. Plusem proszku akrylowego jest to, że można go usunąć w dowolnym momencie. Jeżeli wykona się prawidłowo metodę akrylową zdobienia paznokcia, to wtedy jest ona całkowicie bezpieczna. Paznokcie akrylowe utrzymują się od 3 do 4 tygodni. Kolejną zaletą tego proszku jest fakt, że nie uszkadza się tak łatwo. Jedyną wadą akrylu jest jego duszący zapach. Ale w sklepach można kupić bezwonny akryl. Do wykonania paznokci metodą akrylową potrzebny jest: pilnik, bloczek polerski, akryl, cleaner, liquid, kopytko, wacik bezpyłowy, tips oraz pędzelek do akrylu.

Jak prawidłowo wykonać paznokcie akrylowe?

Na początku trzeba dokładnie zdezynfekować ręce. Potem należy dokładnie przygotować płytkę paznokcia, czyli zmatowić ją delikatnie oraz odsunąć skórki. Następnie należy odtłuścić paznokieć. Kolejny krok to wybranie odpowiedniego tipsa. Tips powinien idealnie przylegać do paznokcia. Następnie przyklejamy go odpowiednim klejem do połowy naturalnej płytki paznokcia. Później należy spiłować próg pomiędzy tipsem, a naturalnym paznokciem. Za pomocą gilotyny trzeba skrócić tips, a następnie pilniczkiem nadać jemu odpowiedni kształt. Następnie trzeba zmatowić płytkę paznokcia bloczkiem polerskim. Teraz trzeba nałożyć primer, ale tylko na naturalnego paznokcia. W tym momencie należy przygotować akryl oraz liquid w dwóch osobnych naczyniach. Teraz trzeba specjalny pędzelek do akrylu zanurzyć w liquidzie, a następnie w akrylu. Powstałą kulkę należy umieścić na tipsa i ją rozprowadzić po całym paznokciu. Akryl należy dokładać do momentu aż cały paznokieć będzie nim pokryty. Ważne jest to, aby pilnować nierówności paznokcia. Jeżeli paznokcie będą zbyt grube należy je spiłować. Po wyschnięciu akrylu należy jeszcze raz pilniczkiem nadać odpowiedni kształt paznokciu. Teraz wystarczy pomalować paznokcie na wybrany kolor i gotowe.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci- jak ją usunąć?

Do usunięcia akrylu będzie potrzebny tylko aceton, ponieważ on działa najskuteczniej. Należy ten płyn wlać do szklanego naczynia i zamoczyć w nim paznokcie na 30 minut. Po usunięciu akrylu należy zmatowić płytkę paznokcia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.