Ciekawe

Stwórz sklep internetowy I rozwiń swój biznes!

Chcąc oszczędzać swój czas i pieniądze coraz częściej kupujemy w sieci. Wynika to głównie z niechęci do stania w kolejkach, szukania konkretnych produktów, przepłacania. Prowadzący własny biznes dostrzegą w tym olbrzymią szansę. Jeśli jest taka możliwość warto zainteresować się stworzeniem sklepu internetowego i rozwinięciem własnej firmy!

Od czego zacząć?

Podstawą jest zawsze znalezienie odpowiedniego wykonawcy sklepu internetowego. Pomogą nam agencje interaktywne, które zaproponują nam kompleksowe działanie: stworzenie projektu, wykonanie sklepu, uruchomienie go oraz pozycjonowanie. Oczywiście musimy być świadomi, że praca nad sklepem może trwać nawet kilka miesięcy: warto uzbroić się w cierpliwość.

Podczas spotkania z wykonawcami warto przedstawić swój plan i pomysły – z pewnością pomogą one przy tworzeniu pierwszych szkiców, a sami wykonawcy poznają nasze potrzeby. W czasie tych rozmów omawiane będą również nasze oczekiwania względem samego sklepu: jego wyglądu, funkcjonalności. Warto słuchać rad specjalistów – na pewno podsuną nam oni ciekawe pomysły i rozwiązania dopasowane do naszej firmy. Pamiętajmy, że nad sklepem pracuje kilku specjalistów: programiści, informatycy, graficy, copywriterzy. Warto porozmawiać z nimi o naszych oczekiwaniach.

Uruchomienie sklepu – wybór hostingu

Kiedy nasz sklep jest już gotowy do „odpalenia” konieczne jest wybranie dobrego hostingu. Szukając odpowiedniej firmy zwracajmy uwagę na szereg aspektów: transfer, bazy danych, pojemność dyskowa, backup, wsparcie techniczne – mówią specjaliści z firmy zenbox.pl. Decydując się na konkretny transfer istotny jest również współczynnik uptime – jest to wskaźnik pokazujący bezawaryjną pracę serwerów wyrażony w procentach. Warto porównać kilka ofert i propozycji różnych firm, aby wśród nich wybrać ofertę dopasowaną do naszych potrzeb i oczekiwań.