Dom i Wnętrze

Spływy kajakowe – aktywna forma wypoczynku

Wśród licznych możliwości związanych ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu spływy kajakowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Olbrzymia ilość rzek w Polsce oraz wiele firm zajmujących się spływami sprawia, że taka forma wypoczynku jest wybierana przez rzesze Polaków. Jak zorganizować spływ? Jak się do niego przygotować?

W poszukiwaniu idealnej trasy kajakowej

W Polsce nie brak wspaniałych rzek, po których poruszać się można właśnie kajakami. Jedną z nich jest Paklica, płynąca niedaleko naszej zachodniej granicy. Paklica jest jedną z piękniejszych rzek na Pojezierzu Lubuskim, co warto wykorzystać – mówią pracownicy firmy lubuskielove.pl, organizującej spływy kajakowe po rzece. Paklica ciągnie się wspaniałymi zakolami i niesie kajakarzy subtelnym prądem, pokazując najwspanialsze zakątki tego regionu. Odpoczynek w kajaku to świetna forma relaksu z dala od miasta i zgiełku. Zorganizowanie spływu kajakowego nie zajmie nam wiele czasu!

Czy spływ to relaks dla każdego? Zdecydowanie tak. Musimy jednak pamiętać o tym, że spływy kajakowe mogą mieć różną trudność. Organizator wycieczki powinien zaproponować nam trasę o trudności dopasowanej do umiejętności uczestników. Paklica to idealne miejsce zarówno dla początkujących, jak i dla wytrawnych kajakarzy.

Jak przygotować się na spływ kajakowy?

Podstawą jest odpowiedni strój – spływy organizowane są latem, a więc strój kąpielowy czy też wygodny strój złożony ze spodenek i koszulki będzie idealny. Na głowie koniecznie miejmy czapkę z daszkiem, kapelusz lub też chustkę – elementy te skutecznie ochronią naszą głowę przed silnym promieniowaniem słonecznym. Na spływ koniecznie zabierzmy krem z filtrem oraz środki przeciwko komarom – w okresie letnim te ostatnie mogą nam uprzykrzyć spływ.